کانال های کابل فشار قوی و ضعیف

تصویر شاخص
حجم فایل

1080 کیلوبایت

نوع فایل

DWG

کابل­های دفن شده در خاک باید از انواع مجاز برای این کار باشند و علاوه بر رعایت شرایط ذکر شده برای مدارها و کابل­ها، لازم است شرایط زیر نیز در باره آن­ها رعایت شود:

عمق دفن کابل­های برق فشار ضعیف باید بین 0.7 تا 1 متر باشد.

عمق دفن کابل­های برق فشار متوسط باید حداقل 0.3 متر بیشتر از کابل ­های برق فشار ضعیف باشد.

چنانچه کابل­ها به موازات هم کشیده شوند، کابل­های برق فشار متوسط نباید مستقیما در زیر کابل­های برق فشار ضعیف قرار بگیرند.

کابل­ها باید در داخل ماسه نرم خوابانده شوند. به نحوی که حدقل 10 سانتی­متر ماسه اطراف کابل را احاطه کند.

برای حفاظت کابل در برابر عوامل مکانیکی باید لایه­ای از آجر و یا بلوک سیمانی کنار هم روی ماسه چیده شود، طول آجر یا بلوک سیمانی عمود بر محور کابل خواهد بود.

چنانچه چند کابل به موازات هم کشیده شوند، ضمن رعایت فواصل مجاز، کل سطح کابل­ها باید از آجر یا بلوک سیمانی پوشیده شده و در مورد کابل­های کناری (طرفین)، حداقل نصف طول اجر با بلوک سیمانی از مرکز کابل به سمت خارج قرار گیرد.

ضمنا به منظور جلوگیری از صدمات مکانیکی به کابل در حفاری­ ها، لازم است که روی آجر یا بلوک سیمانی نوار پلاستیکی هشدار دهنده در کل مسیر کابل کشی قرار گیرد.

حداقل فاصله کابل­های برق فشار متوسط، فشار ضعیف و یا جریان ضعیف که بصورت مدفون در خاک و یا روی رک مخصوص کابل در کانال یا تونل آدم­رو روی سینی کابل در شفت و رایزر، سقف کاذب، روی دیوار و یا شرایط مشابه، نصب و اجرا می­گردند، از هم­دیگر و از لوله_های سیستم­های مکانیکی، آب، بخار و سوخت مایع، حداقل 30 سانتی­متر می­باشد. چنانچه کابل­های فشار متوسط، روی سینی کابل در شفت و یا رایزر کابل، سقف کاذب، روی دیوار و یا شرایط مشابه. در جوار کابل­ها و لوله­های فوق­الذکر، نصب و اجرا گردند، ضمن رعایت حداقل فاصله 30 سانتی­متر، کابل،های فشار متوسط باید در سینی کابل فلزی با درپوش فلزی نصب گردیده و بسته به شرایط از یک دیوار و یا از یک جداکننده مناسب نیز برای جداسازی سینی کابل­ های فشار متوسط از کابل­ ها و لوله ­های همجوار، استفاده گردد.

کانال های کابل فشار قوی و ضعیف

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

قیمت دوره

تومان5,000

تعداد
امتیازی ثبت نشده است
سطح آموزش متوسط
تعداد دانشجو : 1
تاریخ انتشار: 22 آذر 1400آخرین بروزرسانی: 28 آذر 1401تعداد بازدید: 660
قوانین استفاده
فروشنده

مهندس یوسف بلقیس آذر

قیمت دوره

تومان5,000

تعداد