چراغ هالوژن سقفی

تصویر شاخص
حجم فایل

144 کیلوبایت

نوع فایل

DWG

منظور از لامپ هالوژن چیست؟

لامپ‌های هالوژن از یک رشته تنگستن که در محفظه‌ای پر شده با گاز بی‌اثر و کمی هالوژن از قبیل برم یا ید قرار گرفته، تشکیل شده است. وقتی انرژی الکتریکی وارد لامپ‌های هالوژن پرنور می شود، گاز هالوژن سیم تنگستن را داغ می‌کند و نور سفید رنگ از آن ساطع می‌شود.

انواع لامپ‌های هالوژن

انواع کلی لامپ‌های هالوژن از نظر تکنولوژی به سه دسته تقسیم می‌شود. لامپ‌های هالوژن ال ای دی و لامپ‌های هالوژن سی او بی و لامپ‌های هالوژن اس ام دی انواع این لامپ هستند.

لامپ هالوژن‌ ال ای دی از دیودهای نورافشان تشکیل شده است.لامپ هالوژن ال ای دی در ساختمان‌های مسکونی و مغازه‌ها و همچنین برای دکوراسیون بسیار مناسب است.

لامپ‌های هالوژن سی او بی COB هم مانند لامپ‌های هالوژن ال ای دی پرنور است و در دکوراسیون هم برای تزئین استفاده می شوند.

لامپ‌های هالوژن اس ام دی SMD بر اساس تکنولوژی به همین نام ساخته شده است. امپ هالوژنی اس ام دی را به دلیل زیبایی و مقرون به صرفه بودن برای ساخت تجهیزات نورپردازی استفاده می‌کنند.

نواع لامپ هالوژن را کجا استفاده کنیم؟

برای استفاده از لامپ‌های هالوژن هیچ محدودیتی وجود ندارد. مصرف کم انرژی و نور مناسب باعث شده این لامپ به گزینه‌ای مناسب برای استفاده در خانه استفاده شود. به جز انواع معمولی لامپ‌های هالوژن، لامپ‌های هالوژن سقفی تو کار و لامپ‌های هالوژن سقفی توکار مربع برای دکوراسیون استفاده می شوند. لامپ‌های هالوژن سقفی کم مصرف دست طراح را باز می‌گذارد و به او اجازه می‌دهد فضاهای مختلفی را به انواع لامپ هالوژن ال ای دی سقفی اختصاص دهد.

دو نکته از مبحث 13:

برای هر محل انشعاب یا محل ­های اتصال سیم ­کشی به وسایل مصرف­ کننده یا کنترل مدار، نظیر چراغ، پریز، کلید، دستگاه و غیره، باید از نوعی جعبه یا وسیله انتهایی مانند آن استفاده شود. استفاده از سرچپقی و نظایر آن ممنوع است.

استفاده از لوله ­های پلی آمید و یا سایر لوله­های پلاستیکی که در معرض آتش مشتعل شده و می­ سوزد، بطور کلی ممنوع می­ باشد.

چراغ هالوژن سقفی

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

قیمت دوره

تومان5,000

تعداد
امتیازی ثبت نشده است
سطح آموزش متوسط
تعداد دانشجو : 1
تاریخ انتشار: 15 آذر 1400آخرین بروزرسانی: 28 آذر 1401تعداد بازدید: 477
قوانین استفاده
فروشنده

مهندس یوسف بلقیس آذر

قیمت دوره

تومان5,000

تعداد