همبندی سینی کابل

تصویر شاخص
حجم فایل

396 کیلوبایت

نوع فایل

DWG

همبندی سینی:

در سینی ها و نردبان های فلزی کابل های شبکه کامپیوتر و فن آوری اطلاعات (IT) ضمن تامین تداوم هدایت الکتریکی سینی ها و نردبان ها در کل مسیر، ابتدا و انتهای آن ها نیز باید به ترمینال یا شینه اتصال زمین وصل گردند.

هادی­های حفاظتی (PE) همراه مدار (مدارهای داخل لوله و مجراها) باید هادی عایق­ دار باشند، در موارد دیگر نیز مانند مدارهای داخل کانال و سینی و نردبان کابل­ها، به ­منظور حفاظت در برابر خوردگی و امکان شناسایی آن هادی لازم می ­نماید که از هادی عایق­ دار برای هادی حفاظتی (PE) استفاده شود.

نکته1: چنانچه کابل­ها در یک یا چند تراز بر روی بازوها (رک کابل)، سینی یا نردبان کابل نصب شوند، لازم است فاصله بین ترازهای بازوها، سینی ­ها و یا نردبان­ ها از هم نیز حداقل 30 سانتی­متر باشد.

نکته 2: حداقل فاصله کابل­ های برق فشار متوسط، فشار ضعیف و یا جریان ضعیف که بصورت مدفون در خاک و یا روی رک مخصوص کابل در کانال یا تونل آدم­رو روی سینی کابل در شفت و رایزر، سقف کاذب، روی دیوار و یا شرایط مشابه، نصب و اجرا می­ گردند، از هم­دیگر و از لوله های سیستم­ های مکانیکی، آب، بخار و سوخت مایع، حداقل 30 سانتی­متر می­ باشد. چنانچه کابل­های فشار متوسط، روی سینی کابل در شفت و یا رایزر کابل، سقف کاذب، روی دیوار و یا شرایط مشابه. در جوار کابل­ها و لوله­ های فوق­ الذکر، نصب و اجرا گردند، ضمن رعایت حداقل فاصله 30 سانتی­متر، کابل،های فشار متوسط باید در سینی کابل فلزی با درپوش فلزی نصب گردیده و بسته به شرایط از یک دیوار و یا از یک جداکننده مناسب نیز برای جداسازی سینی کابل ­های فشار متوسط از کابل­ ها و لوله های همجوار، استفاده گردد.

نکته 3: چنانچه کابل های سیستم­ های جریان ضعیف در یک کانال بصورت دفنی یا در یک مجرای بنایی و نظایر آن همراه با کابل­ های قدرت کشیده شوند، باید نوعی حصار بنایی (آجر، دیار آجری، یا دال بتنی) آن­ها را از هم جدا کند.

در کانال­ های کابل­ کشی و یا تونل ­هایی که مخصوص عبور کابل و لوله ­های سیستم­های تاسیسات مکانیکی و غیره، تعبیه شده­ اند و کابل­ های موجود در آن­ها بر روی سینی، نردبان و یا رک مخصوص کشیده می­شوند، می­ بایست حداقل 30 سانتی­متر فاصله بین کابل­ های غیر هم­ولتاژ و همچنین بین کابل­ ها و لوله­ ها رعایت شود.

 

همبندی سینی کابل

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
امتیاز کلی : 0.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 0 فروش
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “همبندی سینی کابل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاید شما این را نیز دوست داشته باشید…

قیمت دوره

تومان5,000

امتیازی ثبت نشده است
سطح آموزش متوسط
تعداد دانشجو : 2
تاریخ انتشار: 5 آبان 1400آخرین بروزرسانی: 19 شهریور 1401تعداد بازدید: 338
قوانین استفاده

فروشنده

مهندس یوسف بلقیس آذر

قیمت دوره

تومان5,000