همبندی سینی کابل

تصویر شاخص
حجم فایل

396 کیلوبایت

نوع فایل

DWG

همبندی سینی:

در سینی ها و نردبان های فلزی کابل های شبکه کامپیوتر و فن آوری اطلاعات (IT) ضمن تامین تداوم هدایت الکتریکی سینی ها و نردبان ها در کل مسیر، ابتدا و انتهای آن ها نیز باید به ترمینال یا شینه اتصال زمین وصل گردند.

هادی­های حفاظتی (PE) همراه مدار (مدارهای داخل لوله و مجراها) باید هادی عایق­ دار باشند، در موارد دیگر نیز مانند مدارهای داخل کانال و سینی و نردبان کابل­ها، به ­منظور حفاظت در برابر خوردگی و امکان شناسایی آن هادی لازم می ­نماید که از هادی عایق­ دار برای هادی حفاظتی (PE) استفاده شود.

نکته1: چنانچه کابل­ها در یک یا چند تراز بر روی بازوها (رک کابل)، سینی یا نردبان کابل نصب شوند، لازم است فاصله بین ترازهای بازوها، سینی ­ها و یا نردبان­ ها از هم نیز حداقل 30 سانتی­متر باشد.

نکته 2: حداقل فاصله کابل­ های برق فشار متوسط، فشار ضعیف و یا جریان ضعیف که بصورت مدفون در خاک و یا روی رک مخصوص کابل در کانال یا تونل آدم­رو روی سینی کابل در شفت و رایزر، سقف کاذب، روی دیوار و یا شرایط مشابه، نصب و اجرا می­ گردند، از هم­دیگر و از لوله های سیستم­ های مکانیکی، آب، بخار و سوخت مایع، حداقل 30 سانتی­متر می­ باشد. چنانچه کابل­های فشار متوسط، روی سینی کابل در شفت و یا رایزر کابل، سقف کاذب، روی دیوار و یا شرایط مشابه. در جوار کابل­ها و لوله­ های فوق­ الذکر، نصب و اجرا گردند، ضمن رعایت حداقل فاصله 30 سانتی­متر، کابل،های فشار متوسط باید در سینی کابل فلزی با درپوش فلزی نصب گردیده و بسته به شرایط از یک دیوار و یا از یک جداکننده مناسب نیز برای جداسازی سینی کابل ­های فشار متوسط از کابل­ ها و لوله های همجوار، استفاده گردد.

نکته 3: چنانچه کابل های سیستم­ های جریان ضعیف در یک کانال بصورت دفنی یا در یک مجرای بنایی و نظایر آن همراه با کابل­ های قدرت کشیده شوند، باید نوعی حصار بنایی (آجر، دیار آجری، یا دال بتنی) آن­ها را از هم جدا کند.

در کانال­ های کابل­ کشی و یا تونل ­هایی که مخصوص عبور کابل و لوله ­های سیستم­های تاسیسات مکانیکی و غیره، تعبیه شده­ اند و کابل­ های موجود در آن­ها بر روی سینی، نردبان و یا رک مخصوص کشیده می­شوند، می­ بایست حداقل 30 سانتی­متر فاصله بین کابل­ های غیر هم­ولتاژ و همچنین بین کابل­ ها و لوله­ ها رعایت شود.

 

همبندی سینی کابل

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
امتیاز کلی : 0.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 0 دیدگاه
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “همبندی سینی کابل”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

قیمت دوره

تومان5,000

تعداد
امتیازی ثبت نشده است
سطح آموزش متوسط
تعداد دانشجو : 8
تاریخ انتشار: 5 آبان 1400آخرین بروزرسانی: 28 آذر 1401تعداد بازدید: 1190
قوانین استفاده
فروشنده

مهندس یوسف بلقیس آذر

قیمت دوره

تومان5,000

تعداد