همبندی اضافی چهارچوب فلزی درب

تصویر شاخص
حجم فایل

423 کیلوبایت

نوع فایل

DWG

همبندی اضافی چهارچوب فلزی درب

همبندی اضافی که همبندی کمکی یا محلی نیز نامیده می‌شود؛ مکمل همبندی اصلی بوده و به منظور هم ولتاژ کردن نقاطی که همزمان در دسترس هستند، اجرا می‌شود. اتصال بدنه هادی تجهیزات الکتریکی و هادی بیگانه که همزمان در دسترس هستند، به ترمینال اصلی زمین، باعث ایجاد یک منطقه هم پتانسیل می‌شود. در منطقه هم پتانسیل ولتاژ‌هایی که در اثر وجود اتصالی فاز به زمین پین قسمت‌های فلزی در دسترس به وجود می‌آید، به شدت کاهش یافته، اما از بین نمی‌رود. همبندی اضافی ممکن است کلیه تأسیسات و یا قسمتی از آن را در بر گیرد. ین همبندی باید موارد زیر را شامل شود:

در یک آپارتمان تجهیزات داخل حمام ، آشپزخانه و بالکن دارای بدنه های فلزی هستند مثل دوش ، شیرها و بدنه فلزی وسایل برقی که به دیوار نصب شده اند و حتی چهارچوب فلزی درب و پنجره… برای این منظور بصورت توکار در دیواره خارجی حمام باید جعبه ای را در نظر گرفت و مسیرهایی از چند نقطه در حمام مثل دوش ، قاب فلزی درب، فن ، روشنایی ، کفشوی فلزی کف حمام و… را به این جعبه لوله کشی نمود البته از تابلو تقسیم واحد و از ترمینال زمین آن هم لوله ای، برای این جعبه باید آورده شود. علاوه بر اینها یک لوله برای سینک آشپزخانه و لوله ای برای تجهیزات داخل بالکن مثل پکیج و کولر نیز لازم است.که در نهایت باز این بدنه ها توسط سیم های درون این لوله ها باید به ترمینال زمین در تابلو تقسیم واحد مسکونی وصل شوند.

تذکر:

1. اجرای همیشدی اضافی در حمام، حتی اگر هیچ وسیله الکتریکی در آن وجود نداشته باشد، الزامی است
2. نظر به اینکه برای اجرای همبندی اضافی در تمامی واحد‌ها و در همه طبقات ساختمان بایستی اتصال شبکه همبندی به سازه فلزی (اعم از اسکلت فلزی و یا میلگرد‌های بتن مسلح برقرار شود. لازم است محل و چگونگی اتصال در هنگام اجرای سازه فلزی ساختمان (شبیه آنچه که در همبندی اصلی گفته شد) پیش بینی گردد.
۳. در کولر‌های آبی به دلیل همجواری آب و برق، احتمال برق گرفتگی بسیار بالا بوده و اجرای همبندی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است
۴. کلیه تجهیزات الکتریکی و هادی‌های بیگانه واقع شده بر بام از قبیل برج‌های خنک کننده، اگزاست فن ها، میله آنتن، نرده فلزی پیرامونی بام و … بایستی در همبندی اضافی شرکت کنند.
هادی همبندی اضافی واقع شده بر روی بام بایستی در مقابل آسیب‌های مکانیکی و اشعه فرابنفش خورشید محافظت گردد.

همبندی اضافی چهارچوب فلزی درب

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
امتیاز کلی : 0.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 0 دیدگاه
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “همبندی اضافی چهارچوب فلزی درب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

قیمت دوره

تومان10,000

تعداد
امتیازی ثبت نشده است
تاریخ انتشار: 16 مهر 1400آخرین بروزرسانی: 28 آذر 1401تعداد بازدید: 929
قوانین استفاده
فروشنده

مهندس یوسف بلقیس آذر

قیمت دوره

تومان10,000

تعداد