ماهواره و آنتن مرکزی

تصویر شاخص
حجم فایل

140 کیلوبایت

نوع فایل

DWG

ماهواره مرکزی یعنی یک سیستم منسجم از شبکه های ایرانی و شبکه های اروپایی در یک مجموعه جهت تماشا در تعداد زیادی از واحدها. به طور خلاصه این سیستم منسجم میتواند همراه با پخش شبکه های اختصاصی و حتی انتقال تصویر به واحدها هم باشد.

در این فایل آنتن مرکزی، ماهواره مرکزی و تقویت کننده آن در همکف طراحی شده است.

سیستم آنتن مرکزی متعارف برای دریافت و توزیع سیگنال­های تلویزیونی در ساختمان، به کار می­رود. این سیستم شامل اجزاء مورد نیاز طرح از قبیل آنتن تمام کانال، تقویت کننده­ی مرکزی، مخلوط کننده سیگنال، تقویت کننده خط (میانی)، تضعیف کننده سیگنال، منبع تغذیه، جعبه تقسیم عبوری (با یک عبور و یا یک و یا چند انشعاب)، جعبه تقسیم انشعابی (با یک ورود و چند انشعاب)، پریز تلویزیون میانی، پریز تلویزیون انتهایی، شبکه کابل­کشی، اتصالات مخصوص (BNC) و غیره است و رعایت موارد زیر در طرح این سیستم الزامی می­باشد:

الف) آنتن باید دارای پهنای باند مناسب برای دریافت کلیه کانال­های موجود در منطقه نصب، بهره مناسب و دارای مشخصات مکانیکی لازم برای مقابله با تغییرات شدید جوی، بادهای شدید، زنگ زدگی و غیره بوده و نیز دارای میله یا لوله فلزی مناسب جهت نصب باشد.

ب) آنتن باید در مکانی نصب گردد که مناسب ترین شرایط را برای دریافت سیگنا­ها فراهم نماید و از موانع ساختمانی، قطعات فلزی، دودکش، سایر آنتن­ها و غیره فاصله مناسب داشته باشد.

پ) باید محل مناسب و قابل دسترس برای نصب تجهیزات مرکزی و اجزای مشترک سیستم، در نظر گرفته شود.

ت) مرکز تقویتسیگنال سیستم باید کلیه کانال­های قابل دریافت در منطقه نصب را شامل شده و ضریب تقویت و یا حداقل قدرت آن معادل حداکثر افت سطح سیگنال در شبکه توزیع و اجزاء سیستم در نظر گرفته شود، تا بدین طریق سطح سیگنال بهینه موجود در منطقه قابل دریافت گردد.

ث) برای جلوگیری از اثرات اضافه ولتاژ ناشی از صاعقه و غیره، اجزای فلزی سیستم از قبیل پایه فلزی آنتن، جعبه تقسیم­های فلزی، پرده فلزی (شیلد) کابل آنتن و غیره باید به سیستم هم­بندی برای هم­ولتاژ کردن متصل شوند.

سیستم آنتن ماهواره (غیر از سیستم تحت IP) برای دریافت و توزیع سیگنال تلویزیونی و رادیویی ماهواره­ایی در ساختمان به کار گرفته می­شود. این سیستم شامل اجزاء مورد نیاز طرح از قبیل آنتن بشقابی، LNB با یک و یا چند خروجی برای پلاریزاسیون های افقی و عمودی و نیز فرکانس های بالا و پایین ماهواره، سویچ ماهواره، تقویت کننده سیگنال، منبع تغذیه، شبکه کابل­کشی، پریز مخصوص ماهواره، اتصالات مخصوص (BNC) و غیره است.

رعایت موارد زیر در طرح این سیستم الزامی می باشد:

الف) آنتن باید دارای قطر مناسب برای دریافت سطوح سیگنال موجود در منطقه نصب را دارا باشد و نیز دارای مشخصات مکانیکی لازم برای مقابله با تغیرات شدید جوی، بادهای شدید، زنگ زدگی و غیره بوده و دارای پایه فلزی مناسب جهت نصب باشد.

کابل شبکه و سیستم توزیع آنتن مرکزی تلویزیون و ماهواره با توجه به نوع سیستم، مرکز آن و ساختار شبکه کابل­کشی، می­تواند کابل نوع هم­محور (کواکسیال) با امپدانس مشخصه 75 اهم و یا کابلی که سازنده سیستم توصیه می­نماید انتخاب گردد.

مدارهای سیستم آنتن مرکزی تلویزیون و ماهواره باید به صورت مستقل از دیگر سیستم­ها، در مجاری مخصوص آن مدارها هدایت شوند.

 

 

ماهواره و آنتن مرکزی

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

قیمت دوره

تومان5,000

تعداد
امتیازی ثبت نشده است
سطح آموزش متوسط
تعداد دانشجو : 3
تاریخ انتشار: 9 آذر 1400آخرین بروزرسانی: 22 مهر 1401تعداد بازدید: 548
قوانین استفاده
فروشنده

مهندس یوسف بلقیس آذر

قیمت دوره

تومان5,000

تعداد