باکس توزیع تلفن

تصویر شاخص
حجم فایل

695 کیلوبایت

نوع فایل

DWG

سیستم تلفن

در ساختمان ­هایی که مراکز اختصاصی تلفن (متعارف) دارند، لازم است اتاق مرکز و یا اتاق­ های سایر تجهیزات مربوط به سیستم تلفن در محلی مناسب از نظر ارتباط با شبکه تلفن شهری و مدارهای داخلی ساختمان پیش­بینی شود و از آن جز برای نصب تجهیزات مربوط به تلفن و در صورت داشتن فضای کافی برای دیگر تجهیزات جریان ضعیف، برای هیچ منظور دیگری استفاده نشود. اتاق و راه­روهای اطراف کابین ت­ها و میزهای مربوط به سیستم، باید برای انجام کلیه عملیات سرویس و تعمیرات دارای ابعاد کافی باشد.

در ساختمان­ های فاقد مرکز تلفن اختصاصی (متعارف)، محل جعبه ترمینال اصلی که خطوط ورودی تلفن به آن وصل می­ شود باید به نحوی انتخاب شود که ارتباط بین این جعبه و خطوط شبکه شهری و جعبه ترمینال­های فرعی به سهولت انجام شود. در صورتی که ساختمان بر اساس شرایط شرکت مخابرات نیاز به فضای مستقل جهت موارد فوق داشته باشد، تمهیدات لازم باید پیش ­بینی شود.

ارتباط بین جعبه ترمینال­ های فرعی و جعبه ترمینال­های نیمه اصلی با جعبه ترمینال مرکز تلفن باید با کابل کشیده شده در لوله ­ها یا مجاری کابل انجام شود.

جعبه ترمینال ­های اصلی و فرعی باید با توجه به توسعه­های بعدی پیش ­بینی شوند و برای اتصالات اضافی فضای کافی داشته و به ترمینال زمین مجهز باشند.

کابل­های مورد استفاده در سیستم­های تلفن باید دارای نوعی پرده فلزی مانند شیلد یا فویل فلزی بوده و شامل یک رشته هادی مخصوص اتصال زمین نیز باشند.

هادی های اتصال زمین سیم ­ها و یا کابل­ های تلفن باید از طریق یک هادی حفاظتی جعبه ترمینال اصلی تلفن یا مرکز تلفن را به ترمینال یا شینه اصلی اتصال زمین ساختمان متصل کنند.

در صورت استفاده از سیستم تلفن آتش­نشان در طرح ساختمان، کابل این سیستم باید از نوع مقاوم در برابر حریق بوده و بر اساس استاندارد های معتبر تولید شده باشد. سایر مشخصات این کابل نیز باید طبق توصیه سازندگان معتبر این سیستم انتخاب شود.

مبحث 21: از سامانه تلفن آتش­نشان (تلفن اضطراری) که بطور مستقیم و پیوسته به مراکز امدادی مرکزی متصل شده باشد، استفاده شود.

سیستم تلفن تحت IP

سیستم تلفن تحت IP  (  IP-phone و یا IP-Base) بطور مستقل و یا مشترک با سیستم تلفن متعارف با توجه به نیاز ساختمان و بهره­بردار، شرایط طرح و غیره با خصوصیات، شرایط و الزامات زیر مورد استفاده قرار می­گیرد:

الف) این سیستم باید با رعایت پروتکل­ های اینترنت، استانداردهای مربوط به مخابرات و ارتباطات و نیز صدا تحت  IP (VOIP) طراحی و بکار گرفته شود.

ب) شبکه غیرفعال این سیستم از قبیل پریزهای کابل مسی شبکه، رک های فرعی و اصلی، کابل پشتیبان و غیره دارای الزامات یکسان با الزامات شبکه کامپیوتر می­باشد.

پ) این سیستم می­تواند در بستر و ساختار مستقل و یا در یک بستر مشترک با شبکه کامپیوتر و شبکه داده طراحی و مورد بهره­برداری قرار گیرد.

ت) تعداد خطوط تلفن این سیستم بر اساس نیاز فضاها تعیین می­گردد، مرکز این سیستم ( IP PBX)، از طریق مرکز کامپیوتر و یا مرکز داده خطوط تلفن داخلی، شهری، کشوری، فاکس و غیره را بهم مرتبط می­نماید.

ث) بخش فعال مرکز این سیستم شامل سوییچ­ ها، سرورها، نرم­افزار و سایر تجهیزات آن، توسط متخصصین مخابرات و یا فن­آوری اطلاعات تعیین و انتخاب می­ گردد.

باکس توزیع تلفن

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

قیمت دوره

رایگان

امتیازی ثبت نشده است
سطح آموزش متوسط
تعداد دانشجو : 0
تاریخ انتشار: 9 آذر 1400آخرین بروزرسانی: 28 آذر 1401تعداد بازدید: 874
قوانین استفاده
فروشنده

مهندس یوسف بلقیس آذر

قیمت دوره

رایگان